Találkozás, kapcsolat, közösség

Első sorban szeretnem megköszöni mindenkinek a segítséget aki valamilyen formában hozzájárult a sikeres találkozó lébonyolításához. Még mai napig is nagyon jó visszaemlékezni.
Egyik legsikeresebb találkozónak bizonyult, és rájöttünk, hogy szórványvidéken nagyon fontos a Háló létezése, működése.

Bővebben...


Képek a nagybányai találkozóról >>

Írás a Magyar Kurírban >>

Írás Nagybánya honlapján >>


A szervezők Sík Sándor idézetet választottak az idei találkozó mottójául:


?Embernek lenni!
Csak embernek, semmi egyébnek,
De annak egésznek épnek
Föld-szülte földnek
És Isten-lehelte szépnek"


Ennek szellemében gyűltek össze a nagybányai Háló-tagok szeptember 25-én szombaton a Krisztus Király templomban. Akik ellátogattak ? nagybányaiak és környékbeliek, szatmáriak, nagyváradiak és a határon túli területek hálósai ?, egy összeszokott, profi csapat, vidám szeretetközösség szívvel szervezett programján vehettek részt.

Bővebben...

Hosszú az út Nagybányára, de jó társaságom volt közben: Pestről Eszter, egy közösséget talált és hitet kereső ismerősöm, Nyíregyházáról pedig dr. Seregély István nyugdíjas egri érsek, aki elmondhatta, hogy mindig azt akarta, amit Isten akart tenni vele. Volt miről beszélgetnünk az Egyház élete kapcsán.

Bővebben...


Beszámoló, fényképek és hanganyag a VI. Nagybányai Háló Találkozóról a Szatmári Egyházmegye honlapján >>

Még egy írás itt: http://ferenc.hitter.ro

 


Részt vehettem az Erdélyi Háló Találkozón. Nagy várakozás volt bennem. A találkozóról, amit halottam és elképzeltem ? a közösségi élmény, új kapcsolatok, ? ezekről volt elképzelésem, mert már voltam hasonló összejöveteleken. Körülbelül. tudtam mire számítsak, de Erdélyben még nem voltam, viszont sokat halottam róla és évek óta szerettem volna eljutni, illetve szerettünk volna a családdal eljutni, de nem sikerült.

Bővebben...

Augusztusban maradt egy szabad hétvégénk, s hogy ne maradjon kihasználatlanul, azt is rögtön lefoglaltuk, illetve elfoglaltuk. Ugyanis hazatérve a táborból, egyre jobban furdalt a lelkiismeret, hogy milyen szerencsés emberek vagyunk mi ? elmehettünk közös táborba, másoknak meg nem adatott meg, illetve nem engedhették meg maguknak (köztük a nagycsaládosok is) ... Egyik felől ez nyugtalanított, másik felől még élt bennünk a két-három évvel ezelőtti oltszemi hétvége emléke, amikor a kisegítő iskola tágas udvarán és termeiben voltunk, hallgattuk Sebestyén Ottó bátorító szavait, bográcsoztunk, métáztunk és énekeltünk, majd tovább szőttük közös álmainkat. Aztán ezek az érzések találkoztak azzal a szeretettel, amellyel Csernátonba hívtak minket, ahol felajánlották nekünk a Közösségi Házat meg a vendégszeretet...

Bővebben...

2010. augusztus 11-17. között kilencedik alkalommal került megszervezésre a Háló gyermektábor a Kézdi-Orbai esperesi kerület V.-VIII. osztályos katolikus gyermekei számára, de a táborban részt vettek távolabbról érkezettek is: képviseltette magát Hargita és Brassó megye is, valamint több Sepsiszentgyörgyi fiatal is.
A tábor célja, hogy segítsen a különböző közösségekben és életterekben élő fiataloknak megismerkedni, közelebb kerülni egymáshoz és Istenhez, szeretetben eltölteni egy kis időt egymással, közben tanulni, kirándulni, szórakozni.
Idei táborunk mottója, szokásosan a Gyulafehérvári Főegyházmegye pasztorális tervéhez igazodva "Isten a szeretet" (1Jn4,8b) volt, a tábornak immár harmadik éve a Gábor Áron Szabadidőközpont adott otthont. Résztvevőkben és érdeklődő gyermekekben idén sem volt hiány, 81 gyermek táborozhatott 18 vezető felügyeletével.
A hét folyamán a pasztorális terv fő témáját kisebb pontokra lebontva próbáltuk megismertetni a gyermekeket Isten hatalmas szeretetével. Első nap az újak a Háló egyesülettel is megismerkedhettek Csobot Szabolcs és társai jóvoltából, akik megnyitották táborunkat, jelen voltak a zászlófelvonásnál is. Utánuk átfogó képet kaphattunk arról, hogy tulajdonképpen mit is jelent a szeretet, mit jelent szeretni, hogyan lehet elképzelni a szeretetet; ebben Bene Tamás diakónus volt segítségünkre. Az első esti énekes szentségimádás megtörte a jeget az egyelőre még egymás számára idegen táborozók között, közelebb hozta őket lelkileg. Táborunk második napján Dr. Kerekes László kézdivásárhelyi plébános elmélkedett a szeretet fogalmáról úgy, ahogy az a Szentírásban szerepel. A délután nem szűkölködött sportjátékokban sem, a napot pedig az esti tábortűz körüli mesemondás koronázta meg.
Harmadik nap figyelmünket szűkebb közösségünk, a család felé fordítottuk, Csiby József kézdiszentléleki plébános előadása után a családunkról és a családunkban levő megtartó szeretetről beszélgettünk. A délutáni vizeslufi bajnokság mindenki kedvencévé vált, az esti népdaléneklés után pedig mindenki vígan tért aludni. Következő reggel Dániel Ernő kézdialmási plébános tartott előadást a felebaráti szeretetről buzdítva arra, hogy figyelmesek legyünk egymásra, fogékonyan teremtsünk kapcsolatokat és ápoljuk azokat a felebaráti szeretet szellemében. A délutáni akadályverseny igazi próbára tette az ekkorra már kis közösségekké formálódó csoportok összetartását és akaraterejét, hisz erdei túrájukban csak egy térkép segítette őket az akadályok megtalálásában és leküzdésében. Táborunk folyamán mindannyiunk számára fontos volt katolikus mivoltunk tudata mellett magyarságtudatunk megőrzése és ápolása is, így este népzene csendült és néptáncokkal múlattuk az időt.
Vasárnap, Nagyboldogasszony napján zarándoklattal ünnepeltünk, ellátogattunk Szentjánosba, ahol a szabad ég alatt a kis dombok ölében Sárközy Sándor piarista atya elmélkedett Isten szeretetének befogadójáról, Máriáról. A visszaút után a nevetéstől hasunkat fogva hallgattuk Tófalvi Misi meséit.
Táborunk utolsóelőtti napján Hölgyes Pál kézdivásárhelyi segédlelkész, a Kézdi-Orbai esperesi kerület ifjúsági lelkésze tartott előadást Istenről, a szeretetről. A délutáni csoportos társasjáték mind fizikai, mind szellemi szempontból kifárasztotta a táborozókat, a sok szaladgálás közepette hamar eltelt a nap. De minden fáradtság elmúlt, amikor fellobogott az esti tábortűz, mely köré gyűlve a táborozók bemutatták egymásnak rövid, ám annál szórakoztatóbb kiselőadásaikat arról, hogy milyen élményekkel gyarapodtak a hét folyamán.
A mindennapos kiscsoportos beszélgetések, a sok közös játék, kincskeresés, túrázás, énekelés, az egész hetes együttlét által összekovácsolódott a kis csapat, barátságok, kapcsolatok szövődtek, sokat tábor után is tartják a kapcsolatot, a távolabb élők meglátogatják egymást az iskolai vakációk folyamán, ám sokan vannak olyanok is, akik csak ebben az egy hétben találkoznak egymással, de évről évre visszajárnak a táborba a viszontlátás öröméért, új kapcsolatok, barátságok születéséért. Reméljük jövőre is ilyen jó hangulatban találkozhatunk egymással az akkor már jubileumi 10. gyermektáborban.
Mindenkinek köszönjük a sok anyagi és lelki segítséget és támogatást, kifejezetten a kézdivásárhelyi Boldog Özséb plébániának, a Kézdi-Orbai Kerületi Ifjúsági Lelkészségnek és a Háló képviselőinek, akik megtiszteltek jelenlétükkel!


Képek az újvidéki találkozóról >>


Az újvidéki Háló találkozóról Márta néni és Attila atya küldött beszámolókat.

Bővebben...


Képek az erdélyi találkozóról (Juhász B.) >>


Képek az erdélyi találkozóról (Fazakas I.) >>

Péntek estétől vasárnap délig tartott az erdélyi Háló találkozó, amelyre Budapestről két autóval érkeztünk kilencen. Szentmisével kezdtünk és fejeztük is be a programot a Szent Miklós templomban. A nyitó szentmise végén Mécs László Alázat című verse hangzott el, s benne a mottó: ?Ember vagyok, s csak embernyit meríthetek Istenből". Utána a program a szomszédos Tamási Áron Diákotthonban folytatódott.

Bővebben...

Jól döntöttem, amikor a kevés szabad hétvégém közül a szeptember 4-it a nagykárolyi Háló találkozóra fordítottam. Már előző nap péntek délután megérkeztem Budapestről vonattal. Az állomáson a találkozó főszervezője, Pakulár Judit várt, akit az idei táborban ismertem meg. Így délután részese, segítője lehettem a mindig izgalmas előkészületeknek, próbáknak. Megismerhettem Hompoth Marika intézményvezető révén az új, minden elismerést megérdemlő Roma Integrációs Központot ahol éjszakai szállást is kaptam.

Bővebben...

62. oldal / 80

Támogatóink

Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt.
Miniszterelnökség
Emberi Erőforrás Támogatáskezelő



Magyar Katolikus Püspöki Konferencia


Nemzeti Kulturális Alap
NKA Zeneművészet Kollégiuma


Belváros-Lipótváros Önkormányzata


Hangfoglaló Könnyűzenei Támogató Program


Renovabis


Pártfogó Pengő


Társadalmi szerepvállalás keretében webtárhely és domain támogatónk a forpsi.hu és az arubacloud.hu

S4 Háló Közösségi és
Kulturális Központ

1052 Budapest, Semmelweis u. 4.
+36 20 351 5375, s4&halo.hu

Nem minden program saját szervezés
A műsorváltoztatás jogát fenntartjuk

S4 facebook oldala

terkep kicsi

S4 panorámakép

 12 éves az S4
2014.01.24-én kaptuk meg az S4 kulcsait

Az utcafront 2014. áprilisában

S4 programok

2026.06.15. 8:30 és 06.17. 18:00 Gerinctorna

Gerinctorna hétfőn és szerdán
Polifoamot és törölközőt hozni kell
Bővebb információ:
Szabó Krisztina +36 30 950 6453
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

2026.06.16. 18:00 Könyvbemutató - Verbász dicső múltja és kálváriája

részletek fb >>

A kötet előszava >>

 

2026.06.17. 14:00-18:00 Gondos Béla képeslapgyűjtő és könyvklubja

Gondos Béla képeslapgyűjő és könyvklub szerdánként az Aszalós teremben

 

2026.06.17. 19:30-20:30 Női tánckör szerdán

Az ősi női tánc örömével az egészséges női testért és lélekért. Gyere el és éld át a mozdulatok jótékony hatását, és a női közösség erejét! Életkortól és testalkattól függetlenül minden nőnek ajánlott.

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

2026.06.18. 10:00-12:00 Szenior táncház minden csütörtökön

Táncot tanít: Boros András

 Részletek: +36 20 956 6734 borosmester @ gmail.com

 

2026.06.18. 18:00 A Gyimesek rejtett kincsei - Horváth Zoltán György vetített képes előadása

 Részletek fb >>

 Ajánlott támogatás 1500 Ft

 

2026.06.20. 18:00 Négykezes zongorakoncert


Baráz Ádám a Wikipédián >>

A Klasszik Rádió interjúja Baráz Ádámmal, többek között beszél erről koncertről is >>

 

2026.06.22. 18:00 Gondos Béla vetített képes előadása - Szent László király emlékezete a Kárpát-medencében

Részletek fb >>

Ajánlott támogatás: 1500Ft

 

Kiállítások

A Sarlota Lavanda alkotótábor Túlsó Part c. kiállítása június 15-ig látogatható. Ezt követően ismét látogatható lesz a Kolta Galéria előző kiállítása: Az építészet igézetében - Karátson Gábor illusztrációi: augusztus 30-ig. 
Jelenlét - a Bp-Art Kulturális Egyesület képzőművészeti kiállítása július 3-ig látogatható. 
A kiállítások a nyilvános programjaink előtt és után látogathatók (más időponthoz telefonos egyeztetés: +36 20 351 5375)

* * * * * * *

Feliratkozás S4 hírlevélre

 Itt lehet Hírlevélre feliratkozni >>

Adatkezelési nyilatkozatunk >>

 

Háló Közösségi és Kulturális Központ - S4 | Cím: 1052 Budapest, Semmelweis u. 4. | Telefon: +36 20 351 5375 | E-mail: iroda&halo.hu | Beszámolók