Találkozás, kapcsolat, közösség

Legyetek készenlétben!

 

 

Irás és képek a Nagybecskereki Egyházmegye honlapján >>


Nagybecskereken találkoztak a Délvidéki Háló bogozói december 10-én. A résztvevők megosztották egy-egy személyes és Hálóhoz kapcsolódó élményüket, majd egyeztettek a 2017-es év programjairól. Az összejövetel szentmisével, majd agapéval zárult. >>

Halmai Tibor, a Délvidéki Háló vezetője a találkozó elején kiemelte, hogy az előttünk álló évben jubileumot ünnepel a közösség, hiszen 1997-ben tartottak első ízben Délvidéki nagytalálkozót Zentán, ahol két püspök misézett: Dr. Pénzes János szabadkai és msgr. Huzsvár László nagybecskereki megyéspüspök. Bánát első püspöke, aki a Háló mozgalomnak is támogatója volt, éppen a bogozói összejövetel hajnalán távozott az Örök Hazába, így a bogozók a találkozó kezdetén az ő lelke üdvéért imádkoztak.

A Hálóval kapcsolatban megfogalmazott gondolatokat csokorba gyűjtöttük, természetesen név nélkül. Ki-ki habitusának megfelelően mondta el a közösségfejlesztő katolikus egyesülettel kapcsolatos élményét: "Pannonhalma behálózott"; "Mintha hazamennék, olyan számomra egy-egy Háló-találkozó"; "Számomra a Háló a fészekmeleget jelenti"; "Kimondhatom mindazt, amit máshol nem, és tudom, hogy bennmarad a kiscsoportban, hiszen minden nehézségünket, fájdalmunkat feltesszük Krisztus keresztjére"; "Felelősek vagyunk egymásért"; "Élmény számomra a közös utazások és azok megszervezése"; "Both atya személyes varázsa jelentette számomra a Hálót, aki mindig kikísért bennünket, ha utaztunk"; "A Háló-tábor mindig irányt ad, tudom, hova tartozom". Volt, aki a Hálóban találta meg társát, s olyan is, aki ott engedte el. Az előadások, a lelki felfrissülés, az utazások, ismerkedések, mind szép élményként maradtak a délvidéki hálósok emlékezetében.

A találkozó folytatásában Halmai Tibor ismertette a tervezett Kárpát-medencei szintű programokat. Február 3-5. kibővített vezetőségi ülés lesz Budapesten, március 31-e és április 2-a között lelkigyakorlat, remélhetőleg Máriapócson, július 30-a és augusztus 6-a között Háló-tábor Csíkszereda-Csíksomlyó helyszínnel és október 12-15. nyílt találkozó, amelynek a tervek szerint Nagyvárad ad otthont.

A következő évre tervezett délvidéki Háló-találkozók, amelyek már biztosan bekerülnek a jövő évi hálós naptárba: március 4. bogozói lelkinap Törökbecsén, április 29. Közép-bánáti Háló találkozó Nagybecskereken, május 26-27. Délvidéki nagytalálkozó Zentán, július 22. aracsi gyalogos zarándoklat/kirándulás, november 18. bogozói lelki nap és évértékelő (ennek a helyszínéről még egyeztetnek). A naptár az igények szerint folyamatosan bővül majd.

A szentmisét megelőzően, amelyet Masa Tamás atya mutatott be, Lengyel Tímea meggyújtotta az adventi koszorún a két gyertyát. A zenei szolgálatot Micsik Béla látta el, aki az éneket citerán kísérte. Homíliájában Tamás atya beszélt az adventről, az ószövetségi nép várakozásáról, majd elfordulásáról Istentől. Kiemelte, hogy Jézus eljövetelével új szövetség köttetett Isten és ember között.

Az Úrjövet tartalmas, hatalmas üzenete van: legyetek készenlétben! Nyitott szem és nyitott szív kell hozzá, mert cselekvő várakozásra vagyunk meghívva. Isten mindig szól, mindig üzen. Feladatunk, hogy meghalljuk, meglássuk az általa küldött jelet. Engedjük, hogy Isten megmutassa számunkra azt az utat, amin járnunk kell! - hangsúlyozta.

A találkozó szüneteiben és az összejövetelt lezáró agapén folyamatos élmény-megosztás, meghitt beszélgetések, közös élmények felidézése zajlott. A bogozók számára meglepetést is tartogatott Halmai Tibor, a Délvidéki Háló vezetője: munkájukért a köszönet mellé Mikulás-csomag is járt, amelyet a szentmise végén nyújtott át.

szöszi

 

 

 

 

 

Támogatóink

Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt.
Miniszterelnökség
Emberi Erőforrás Támogatáskezelő



Magyar Katolikus Püspöki Konferencia


Nemzeti Kulturális Alap
NKA Zeneművészet Kollégiuma


Belváros-Lipótváros Önkormányzata


Hangfoglaló Könnyűzenei Támogató Program


Renovabis


Pártfogó Pengő


Társadalmi szerepvállalás keretében webtárhely és domain támogatónk a forpsi.hu és az arubacloud.hu

S4 Háló Közösségi és
Kulturális Központ

1052 Budapest, Semmelweis u. 4.
+36 20 351 5375, s4&halo.hu

Nem minden program saját szervezés
A műsorváltoztatás jogát fenntartjuk

S4 facebook oldala

terkep kicsi

S4 panorámakép

 12 éves az S4
2014.01.24-én kaptuk meg az S4 kulcsait

Az utcafront 2014. áprilisában

S4 programok

2026.06.15. 8:30 és 06.17. 18:00 Gerinctorna

Gerinctorna hétfőn és szerdán
Polifoamot és törölközőt hozni kell
Bővebb információ:
Szabó Krisztina +36 30 950 6453
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

2026.06.16. 18:00 Könyvbemutató - Verbász dicső múltja és kálváriája

részletek fb >>

A kötet előszava >>

 

2026.06.17. 14:00-18:00 Gondos Béla képeslapgyűjtő és könyvklubja

Gondos Béla képeslapgyűjő és könyvklub szerdánként az Aszalós teremben

 

2026.06.17. 19:30-20:30 Női tánckör szerdán

Az ősi női tánc örömével az egészséges női testért és lélekért. Gyere el és éld át a mozdulatok jótékony hatását, és a női közösség erejét! Életkortól és testalkattól függetlenül minden nőnek ajánlott.

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

2026.06.18. 10:00-12:00 Szenior táncház minden csütörtökön

Táncot tanít: Boros András

 Részletek: +36 20 956 6734 borosmester @ gmail.com

 

2026.06.18. 18:00 A Gyimesek rejtett kincsei - Horváth Zoltán György vetített képes előadása

 Részletek fb >>

 Ajánlott támogatás 1500 Ft

 

2026.06.20. 18:00 Négykezes zongorakoncert


Baráz Ádám a Wikipédián >>

A Klasszik Rádió interjúja Baráz Ádámmal, többek között beszél erről koncertről is >>

 

2026.06.22. 18:00 Gondos Béla vetített képes előadása - Szent László király emlékezete a Kárpát-medencében

Részletek fb >>

Ajánlott támogatás: 1500Ft

 

Kiállítások

A Sarlota Lavanda alkotótábor Túlsó Part c. kiállítása június 15-ig látogatható. Ezt követően ismét látogatható lesz a Kolta Galéria előző kiállítása: Az építészet igézetében - Karátson Gábor illusztrációi: augusztus 30-ig. 
Jelenlét - a Bp-Art Kulturális Egyesület képzőművészeti kiállítása július 3-ig látogatható. 
A kiállítások a nyilvános programjaink előtt és után látogathatók (más időponthoz telefonos egyeztetés: +36 20 351 5375)

* * * * * * *

Feliratkozás S4 hírlevélre

 Itt lehet Hírlevélre feliratkozni >>

Adatkezelési nyilatkozatunk >>

 

Háló Közösségi és Kulturális Központ - S4 | Cím: 1052 Budapest, Semmelweis u. 4. | Telefon: +36 20 351 5375 | E-mail: iroda&halo.hu | Beszámolók