Találkozás, kapcsolat, közösség

 

Szeptember elsején a nagybányai Krisztus Király templomban került sor a fent említett találkozóra. Csaknem százan gyűltünk össze. A helyieken kívül Felsőbányáról, Szatmárnémetiből, Nagykárolyból, Nagyszalontáról, Désről, Máramarosszigetről, Debrecenből, sőt még Csengerből és Hódmezővásárhelyről is érkeztek résztvevők. Nem csak katolikusok, hanem reformátusok és evangélikusok is megtisztelték jelenlétükkel a találkozót. A regisztráció során mindenki névre szóló kitűzőt és ez alkalomra Fux Mária által készített érmét kapott. Ezt követte egy rövid ismerkedés a plébánia udvarán, finom kávé és sütemények kíséretében. A nyítószentmisét Ft.Szmutku Róbert nagybányai esperes celebrálta a házigazdák ifjúsági kórusának gitáros kíséretével.
A szentmise után a főszervező és "főbogozó" Uglár Sándor köszöntötte a jelenlévőket és eligazítást kaptunk a találkozó programjait illetően. A találkozót megtisztelte jelenlétével Apjok Norbert - Máramaros megye parlamenti képviselője, s valamint Vida Noémi - városunk alpolgármester asszonya, akik kifejezték tiszteletüket a mükődő közösségekért, a programokért és sok sikert kivántak a talákozóhoz. Az első előadást Pakot Géza SJ. jezsuita atya, a szatmárnémeti Hám János Római Katolikus Iskolaközpont spirituálisa, tartotta a találkozó mottójának: "Minden kegyelem!" -szellemében. Sokat gazdagodtunk lelkiekben a tartalmas előadást hallgatva. Az atyától mindenki megkapta ajándékba a jezsuita rend frissen megjelent "MIND" (Mindent Isten Nagyobb Dicsőségére) című kiadvány egy példányát. Rövid kávészünet után kiscsoportos (7-8 fős) beszélgetés következett, amelynek során a résztvevők jobban megismerhették egymást, figyelve a másik véleményére, élettapasztalásaira. Ebből is gazdagodtunk.Mivel már jó ideje követtük a programokat, meg is éheztünk. A jóízű, laktató ebédet a Krisztus Király plébánia Don Bosco közösségi termében költöttük el jó hangulatban. Ezután közös éneklésben vehettünk részt Cucuiat Attila kántor úr jóvoltából, aki még kánon-éneklésre is rávette a társaságot, méghozzá eredményesen. Különleges eseménynek számított a szemünk láttára felnőtt, hűséges ministráns és felolvasó, Mánc Csilla előadása, aki immár mint történész masterandus értekezett a nagybányai polgárok végrendelkezéseiről a XVIII. sz. második feléből. Élmény volt! A szatmárnémeti Barátság Nyugdíjas Klub alelnöke, Süveg György személyében fényképes bemutatót tartott a szatmári nyugdíjasok gazdag tevékenységéről, bizonyítva ezzel, hogy a nyugdíjazással korántsem ér véget az élet és az aktivitás, sőt. Az utolsó előadó a debreceni Varga Orsolya volt, aki immár második éve tevékenykedik Nagybányán a Petőfi Sándor ösztöndíjas program keretében, "Közösségben Jézussal - Közösségeim Jézussal" címmel. Végezetül a Háló szervezet legrégibb, leghűségesebb tagjairól emlékeztek meg a vezetők, őket bemutatva, és díjazva. (Név szerint: Süveg György - Szatmárnémetiből, Merk Gizella - Nagykárolyból és Erőss Endre - Nagybányáról) Sok kegyelemmel és élménnyel gazdagodva vettünk búcsút egymástól, megköszönve a szervezőknek, a házigazdánknak Ft.Hájtájer Istvánnak és nem utolsó sorban a találkozó fővédnőkének Msgr.Schönberger Jenő püspökünknek, a lelkiekben gazdag napot.

Tim Márta (Nagybánya)

Beszámoló a Magyar Kuríron >>

Pálinkás Gabriella, valamint Fekete Csaba írása Nagybánya honlapján >>

Pongrác Panni (Máramarosi visszhang) felvétele 1.rész >>

Pongrác Panni (Máramarosi visszhang) felvétele 2.rész >>

"Nagykárolyiak a nagybányai Háló találkozón" - írás Nagykároly és vidéke honlapján >>

Képek (fb) >>

"Nagybányai polgárok végrendelkezései 1760-1780-ban" - Mánc Csilla előadása a találkozón >>

 

Támogatóink

Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt.
Miniszterelnökség
Emberi Erőforrás Támogatáskezelő



Magyar Katolikus Püspöki Konferencia


Nemzeti Kulturális Alap
NKA Zeneművészet Kollégiuma


Belváros-Lipótváros Önkormányzata


Hangfoglaló Könnyűzenei Támogató Program


Renovabis


Pártfogó Pengő


Társadalmi szerepvállalás keretében webtárhely és domain támogatónk a forpsi.hu és az arubacloud.hu

S4 Háló Közösségi és
Kulturális Központ

1052 Budapest, Semmelweis u. 4.
+36 20 351 5375, s4&halo.hu

Nem minden program saját szervezés
A műsorváltoztatás jogát fenntartjuk

S4 facebook oldala

terkep kicsi

S4 panorámakép

 12 éves az S4
2014.01.24-én kaptuk meg az S4 kulcsait

Az utcafront 2014. áprilisában

S4 programok

2026.06.15. 8:30 és 06.17. 18:00 Gerinctorna

Gerinctorna hétfőn és szerdán
Polifoamot és törölközőt hozni kell
Bővebb információ:
Szabó Krisztina +36 30 950 6453
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

2026.06.16. 18:00 Könyvbemutató - Verbász dicső múltja és kálváriája

részletek fb >>

A kötet előszava >>

 

2026.06.17. 14:00-18:00 Gondos Béla képeslapgyűjtő és könyvklubja

Gondos Béla képeslapgyűjő és könyvklub szerdánként az Aszalós teremben

 

2026.06.17. 19:30-20:30 Női tánckör szerdán

Az ősi női tánc örömével az egészséges női testért és lélekért. Gyere el és éld át a mozdulatok jótékony hatását, és a női közösség erejét! Életkortól és testalkattól függetlenül minden nőnek ajánlott.

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

2026.06.18. 10:00-12:00 Szenior táncház minden csütörtökön

Táncot tanít: Boros András

 Részletek: +36 20 956 6734 borosmester @ gmail.com

 

2026.06.18. 18:00 A Gyimesek rejtett kincsei - Horváth Zoltán György vetített képes előadása

 Részletek fb >>

 Ajánlott támogatás 1500 Ft

 

2026.06.20. 18:00 Négykezes zongorakoncert


Baráz Ádám a Wikipédián >>

A Klasszik Rádió interjúja Baráz Ádámmal, többek között beszél erről koncertről is >>

 

2026.06.22. 18:00 Gondos Béla vetített képes előadása - Szent László király emlékezete a Kárpát-medencében

Részletek fb >>

Ajánlott támogatás: 1500Ft

 

Kiállítások

A Sarlota Lavanda alkotótábor Túlsó Part c. kiállítása június 15-ig látogatható. Ezt követően ismét látogatható lesz a Kolta Galéria előző kiállítása: Az építészet igézetében - Karátson Gábor illusztrációi: augusztus 30-ig. 
Jelenlét - a Bp-Art Kulturális Egyesület képzőművészeti kiállítása július 3-ig látogatható. 
A kiállítások a nyilvános programjaink előtt és után látogathatók (más időponthoz telefonos egyeztetés: +36 20 351 5375)

* * * * * * *

Feliratkozás S4 hírlevélre

 Itt lehet Hírlevélre feliratkozni >>

Adatkezelési nyilatkozatunk >>

 

Háló Közösségi és Kulturális Központ - S4 | Cím: 1052 Budapest, Semmelweis u. 4. | Telefon: +36 20 351 5375 | E-mail: iroda&halo.hu | Beszámolók