Hálós események a Felvidéken >>
A szlovákiai magyar nyelvű katolikus kisközösségek születése a múlt század 80-as éveiben a pozsonyi ferences templomban tartott magyar nyelvű szentmisékhez, valamint a Keresztény Ifjúsági Közösség (KIK) megalakulásához kötődik. A Háló felvidéki megjelenése 1991-ben a KIK-kel és vezetőjével, Puss Sándorral SJ való kapcsolatfelvétellel kezdődött. Bátorítást és buzdítást jelentettek az első Háló-találkozók Kassa, Esztergom, Érd, Domaszék, Dobogókő, Csíksomlyó, ahol mind jobban tudatosult számukra, hogy ők is a Háló részei és itt jelen van az egész nagy magyar egyház. Egészen különleges ajándék lett a közösség számára a felvidéki, kovácspataki Kárpát-medencei Háló-találkozó 1997-ben, a 2006-os kelet-felvidéki portya, Szabó Ferenc és Sillye Jenő hálós missziós körútjai, valamint az évente többször összehívott vezetői megbeszélés. A farnadi Nádas Gyermeknéptánc Együttes 2002 júliusában, a nagymegyeri Bárka ének-zenecsoport 2001 nyarán az erdélyi Háló közösségeinek vendégeként egy-egy missziós körutat tett Erdélyben.
Felvidéken számos Háló-találkozót rendeztek már, köztük több regionális találkozót, Szencen, Losoncon, Párkányban, Nagymegyeren, Guszonán Érsekújváron, Ipolynyéken, Nyitrán és Farnadon. Kárpát-medencei nagytalálkozónak adott otthont Érsekújvár 2002-ben, valamint Révkomárom.
A 2002-es találkozó után kapcsolódott be a Háló életébe Sebők György vezetésével a szenci Antiochia közösség. Az évek óta havonta megszervezett igényes városi klub rendezvények, a fiatalok megszólítása, a Háló Gazdasági Tagozatában való közreműködés a közösséget a felvidéki Háló egyik motorjává tették.
2004-ben Cseri Zita vezetésével Felvidék vállalkozott Rózsaszálláson a Kárpát-medencei Háló tábor megszervezésére. Tíz éve Cseri Zita a Háló felvidéki vezetője, áldozatos munkával jelentős terheket vállal magára a Háló felvidéki bogozásában.
A 2006. és 2007. évben Sebestyén Ottó 25-30 fős vezetői lelkigyakorlatot tartott Egyházgellén. A lelkigyakorlat sokat segített a bogozóknak, hogy a Háló bogozásában ne csak szervezői munkát, hanem a Hálóban egy Isten felé vezető út követését is lássák.